ההצלחה של סובחי טנוס בתחום הקניונים

סובחי טנוס הוא אחד מאנשי המקצוע היותר מוערכים בתחום הנדל”ן. החברה שבראשה הוא עומד, STR נדל”ן, בונה בכל רחבי הארץ עבור יזמים מהשורה הראשונה, בונה באירופה ובין השאר בשיתוף פעולה עם שיכון ובינוי – ועוד כדאי לציין את מגוון סוגי הפרויקטים בהם לוקחת החברה חלק, הן בתחום הבנייה למגורים והן בתחום הנדל”ן המסחרי. תחום ספציפי שבו מעורבים STR וטנוס הוא הקניונים, וזאת במסגרת שיתוף הפעולה עם קבוצת ביג.

קבוצת ביגאלופים במרכזי קניות פתוחים

קבוצת ביג היא הגוף המוביל הארץ בכל הקשור למרכזי קניות פתוחים (בניגוד לקניונים הסגורים).

המרכז הראשון היה ביג באר שבע, ב-1997, ומאז בנו האחים רוני ויהודה נפתלי, בעזרת אנשי המקצוע העובדים איתם כמובן, עוד מרכזים רבים בכל רחבי הארץ: רגבה, ירכא, עפולה, אשדוד, פרדס חנה, צומת קסטינה, בית שמש, אילת ועוד. ישנם מרכזי קניות “רגילים” וישנם כאלה הנקראים ביג Fashion ואשר מתמקדים באופנה (אך לא רק), וכולם שוכנים בקרבת צירי תנועה חשובים ומבוססים על חנויות מרווחות וגדולות מאוד עם חזיתות הפונות אל חנייה חינם.

בסך הכל חולשת קבוצת ביג על קרוב לרבע מיליון מ”ר ועשרות חנויות, כולל כאלה השייכות לרשתות המובילות, פועלות במרכזי הקניות שלה.

שיתוף הפעולה בין סובחי טנוס לאחים נפתלי בבית שמש

פן אחד של שיתוף הפעולה בין סובחי טנוס לבין האחים נפתלי בא לידי ביטוי בבית שמש, שם בחרה קבוצת ביג בחברת STR לבנות עבורה את ביג פאשן בית שמש, שמכיל שטחי מסחר בהיקף של 14,000 מ”ר.

הבנייה המקצועית והעמידה בכל לוחות הזמנים, למרות שמדובר בפרויקט רחב היקף, מהווים הוכחה נוספת למי שהיה זקוק לכך לגבי איכותה של החברה שהקים טנוס לאחר שנים רבות של פעילות ענפה בתחום הנדל”ן.

פרויקטים דומים אותם בנתה STR הם מרכז הכולל שטחי מסחר ומגדל משרדים בהוד השרון (עבור קבוצת יקותיאל) וקניון iWay בקריות (עבור קבוצת יצחקי) – מתחם קניות פתוח אף הוא ששטחי המסחר בו משתרעים על כ-25,000 מ”ר.

גולת הכותרתהקניון בנצרת

עיקר שיתוף הפעולה בין סובחי טנוס לאחים נפתלי הוא ביג פאשן נצרת – אחד מהמתחמים היותר מצליחים של קבוצת ביג. המתחם היוקרתי, שהחל לפעול ב-2009, שוכן בסמוך למפגש של כביש 75 עם כביש 60, ובהתאם ישנה גישה נוחה במיוחד אליו מכל רחבי הצפון ובפרט כמובן מנצרת ונצרת עילית. מאפיין בולט נוסף של ביג פאשן נצרת, שמנהליו מקפידים לציין את כל החגים של כל הדתות ולהציע בהם מבצעים אטרקטיביים במיוחד, הוא האוכלוסייה המגוונת המגיעה אליו – יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים, צ’רקסים ובדואים עובדים וקונים בו זה לצד זה ומוכיחים כי דו-קיום הוא לא רק אפשרי אלא גם קונספט מתגמל ביותר לכולם.

בין החנויות במתחם, שב-2013 הפדיון שלו הגיע לכ-270 מיליון שקל: אדידס, ניין ווסט, אמפוריום, אפריל, אופטיקנה, ארוקה, גולברי, גולף, זארה, טימברלנד, קסטרו, רנואר, נייק, פול אנד בר, קפה קפה, קפה גרג ופייר קרדן – תמהיל מדויק של חנויות יוקרה וחנויות הפונות לקהל מגוון במיוחד.

?