קבלת ויזה לארה”ב לצורך עבודה

מה לא נאמר על ארצות הברית- ארצו של הדוד סם, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות- מבחינת רבים ארצות הברית נחשבת למקום אידיאלי לעבודה. בתור תושבי מדינת ישראל אתם
לא יכולים ליהנות מהעבודה בארצות הברית ללא קבלת ויזה לארה”ב. בשונה מגרין קארד, ויזה לארה”ב למטרת עבודה מקנה לאנשים זכויות בתחום התעסוקה. מה הכוונה? הויזה מאפשרת להגיע לכנסים שונים ברחבי ארצות הברית.

 כל הדרכים מובילות לויזה

במידה ואתם מעוניינים להוציא ויזה למטרת עבודה בארצות הברית ישנן מספר דרכים לעשות זאת:

1)מציאת מעסיק: דרך אחת לקבלת ויזה היא באמצעות מציאת מעסיק בארצות הברית המעוניין להעסיק אתכם. שימו לב! בשל השינויים שחלו בשנים האחרונות בקבלת ויזה, המעסיק צריך לרשום בכתב כי הוא מעוניין להעסיק אתכם. במידה והמעסיק לא יעשה זאת, אתם צפויים לקשיים בקבלת הויזה. לרוב, מציאת מעסיק בארצות  הברית מתאימה למי שיש לו ניסיון בענפי עבודה שונים כגון הנדסה, הייטק או ניהול. כמו כן, מי שלמד מקצועות אשר נחוצים בארצות הברית כגון סיעוד או רפואה יכול להשיג ויזה לארה”ב בקלות גם ללא היתר ממעסיק.

2)עבודה בחברה בין לאומית: במידה ואתם עובדים בחברה אשר יש לה סניפים מלבד ישראל, יש אפשרות כי תוכלו לקבל ויזה לארה”ב במסגרת מעבר לארצות הברית במטרה להשתלב בחברה. לצורך כך יש להביא מכתבים מהאנשים המעסיקים אתכם בארצות הברית ובישראל, כאשר אך ורק המעסיק רשאי למלא טופס בקשה עבור הוצאת ויזה לארה”ב.

3)ויזת סטודנט: אמנם לפי השם מדובר בויזה המיועדת לסטודנטים, אבל במידה והנכם מעוניינים גם לעבוד וללמוד בארצות הברית ניתן להגיש בקשה לקבלת ויזת סטודנט. הויזה נועדה למטרות לימודים, אבל גם מאפשרת לעבוד בארצות הברית למשך כמה שעות בשבוע.

הליך הוצאת ויזה לארצות הברית

כפי שניתן לראות, קבלת ויזה לארצות הברית למטרת עבודה הינה מגוונת. בעת מילוי הטופס לצורך קבלת הויזה יש לענות על שאלות שונות בהתאם לאופי העבודה. בשלב הבא יש להעביר את הטפסים ואת שאר המסמכים לשגרירות ארצות הברית. כמו כן, יש להגיע לראיון בשגרירות ארצות הברית כאשר במהלך הראיון תענו על שאלות בנוגע למקצוע שלכם ומקום העבודה בו אתם מעוניינים לעבוד.

בשל האירועים בשנים האחרונות ארצות הברית אינה מאפשרת לכל אחד להיכנס ולכן ההחלטה על קבלת הויזה תלויה בין היתר בדרך בה התנהגתם בראיון ועד המידע שמסרתם.במסגרת קבלת הויזה כל הפרמטרים הללו יובאו בחשבון. בדיוק כפי שאתם מתכוננים לראיון עבודה, כך גם חשוב מאד להתכונן לראיון בשגרירות על מנת לקבל את הויזה כמה שיותר מהר ולהתחיל לעבוד בארצות הברית בתחום העיסוק שלכם.

?