לימודי תואר שני – ההזדמנות לעשות הסבה מקצועית

יש אנשים אשר בחרו ללמוד מקצוע מסוים ומרוצים ממנו למשל עורכי דין או רואי חשבון, אך אחרים שסיימו לימודי תואר שני יכולים למצוא את עצמם במשבר תוך שהם מחפשים דרך לצאת ממנו. אחת הדרכים לצאת מהמשבר היא לעשות הסבה מקצועית. יש מי שמרגיש שמיצה את עצמו בתחום מסוים ומחפש שינוי. עבור אלו מיועדות ההסבות המקצועיות.

בשונה מבעבר, כיום זה ממש לא נדיר לראות עורכי דין שנטשו את החליפה והפכו למורים או עיתונאים שנטשו את מסיבות העיתונאים והפכו לאנשי פרסום. כפי שנאמר קודם לכן, כיום ניתן למצוא  לא מעט בעלי לימודי תואר שני אשר העדיפו להחליף את תחום העיסוק שלהם. מבין שלל ההסבות ניתן לומר כי הסבה לאנשי מחשבים נחשבת לפופולרית ביותר, אך גם ניתן למצוא הסבה בתחום התקשורת.

 אילו תוכניות ניתן למצוא

כיום בשל הביקוש ניתן למצוא לא מעט תוכניות הסבה:

1)תוכנית בתחום הסיעוד: בשנים האחרונות תחום הסיעוד נחשב למבוקש למדי בשל הביקוש הרב לאחים ואחיות. אקדמיים אשר סיימו לימודי תואר שני או ראשון יכולים למצוא את עצמם משתלבים בתחום. משך ההסבה כשנתיים, כאשר במסגרתה לומדים לימודים מתחומים שונים כגון לימודי מדעי הטבע ועד לסיעוד. כמו כן במסגרת ההסבה הסטודנטים נדרשים לעבור התנסות מעשית בבית חולים.

2)תוכנית בתחום ההוראה: כיום ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים לנטוש את המקצוע ולעבור לעבוד בתחום ההוראה. היות ויש צורך במורים רבים אשר ישתלבו לצד הותיקים במערכת החינוך, במהלך ההסבה ההכשרה מתמקדת בלימודי חינוך כמובן וגם כוללת התנסות מעשית בתחום ההוראה.

3)הסבה לתחום ההייטק: תחום נוסף הנחשב לפופולרי הוא תחום ההייטק. בזכות התפתחות הטכנולוגיה והתנאים הטובים רבים בוחרים לבצע הסבה לתחום ההייטק.

 היכן ניתן למצוא מקומות לימודים

 אם סיימתם לימודי תואר שני ואתם מעוניינים לעשות הסבה, הרי כיום ניתן למצוא מקומות רבים אשר בהם ניתן לעשות הסבה אקדמית. היות וקיימים לא מעט מקומות, חשוב מאד להגיע למקומות בהם אתם מעוניינים ללמוד ולברר את כל הפרטים האפשריים. כמו כן, דרך נוספת לבחור את מוסד הלימודים היא באמצעות עריכת סקר בין המקומות השונים. כיום ישנם מקומות שונים אשר מציעים הסבה מקצועית, אך לא כל מקום נחשב לטוב ולאיכותי ביותר. מכאן יש חשיבות רבה להשקיע בבחירת המקום. אחרי הכל, מדובר במקום בו אתם בוחרים לצאת לדרך חדשה ומכאן יש חשיבות רבה לבחור את המקום בצורה הטובה ביותר ולהשקיע זמן רב על מנת שתהיו מרוצים מהתוצאה.

המאמר בחסות האתר המרכזי של לימודים בישראל http://www.elimudim.co.il

?