הכנות לחתונה

גברים – ובעיקר אלה שאינם מטרוסקסואלים – מסתובבים רוב ימות השנה עם כפכפי אצבע, מכנסי טרנינג מהוהים וחולצות סוף מסלול בתותחנים. אבל גם הגברים שמבחינתם אופנה הוא הדבר הזה שנשים מבזבזות עליו יותר מדי כסף מבינים שמתחת לחופה כדאי להיראות אחרת. עם חליפה מהודרת. ונעליים אלגנטיות. ומכנסיים שאולי קצת פחות נוחים מטרנינג אבל יוצרים מראה מכובד – וגם מעניקים, ביחד עם שאר הבגדים, הרגשה טובה לכל חתן וכלה (שכמובן שמחה לראות את הגבר שלה נראה כמו כוכב הוליוודי, ותמיד תוכל לשוב אל תמונות החתונה ולטעון בפני בעלה “אתה רואה שאתה יכול להיראות כמו בן אדם?!?”)

הכנות לחתונה – לא פחות חשוב: טעם טוב והבנה באופנה

הכנות לחתונה מחייבות את בני הזוג לפנות זמן רב: פגישות עם שלל חברות המציעות שירותי מוזיקה בחתונה, התרשמות מתיקי עבודות של כמה וכמה צלמי חתונות, טעימות באירועים שונים כדי לבחור את הקייטרינג האולטימטיבי (משימה טעימה אך גם מייגעת לעתים) – וכמובן גם בחירת לוקיישן לאירוע החד-פעמי.

בחלק מהמקרים, ככל שמתקרב מועד החופה והרגע בו בני הזוג יעמדו מתחתיה כחתן וכלה, ההכנות לחתונה צוברות תאוצה והופכות מתישות במיוחד – ולגברים רבים אין את הסבלנות הנדרשת כדי למדוד עוד ועוד חליפות, זוגות מכנסיים ועניבות. בגדי חתן – ברוב המקרים – אינם נתונים להחלטתו הבלעדית של החתן, והכלה רוצה לראות כמה שיותר אפשרויות עד שיצוצו הבגדים המתאימים ביותר לתלבושת שלה. גם מעצבי בגדי חתן נהנים להציג את עיצוביהם כך שגם מבחינתם המדידות יכולות להימשך עוד ועוד (בעיקר כשהכלה וחברתה הטובה – בדרך כלל מצטרפת למדידות גם חברתה הטובה – משמיעות קריאות התפעלות לנוכח כל חולצה וכל ז’קט).

מצד שני חייבים להודות שחוש האופנה של מרבית הגברים אינו מפותח, בלשון המעטה, כך שבהחלט כדאי לגבר העומד בפני חתונה לשתף פעולה עם אשתו לעתיד ולהבין כי הסבלנות משתלמת (עצה טובה באופן כללי לגבי הכנות לחתונה). גם אם נדמה לחתן שכבר ראה את כל סוגי הבגדים האפשריים, וכי ממילא כל מערכות הלבוש נראות בול אותו דבר, כדאי לו להצטרף אל האישה שהוא אוהב, לבדוק עוד חנות, ועוד מעצב, ועוד סט – המחמאות שהוא יקבל ביום החתונה והתמונות המפרגנות, שבאופן טבעי יישארו כמזכרת לכל החיים, שוות את ההשקעה (מה גם שעדיף לא להסתבך עם האישה רגע לפני החופה…)

בגדי חתן בצבע לבן – טרנד חולף או מראה קלאסי?

בניגוד למגוון הרחב מאוד של עיצובי שמלות כלה, ההיצע של בגדי חתן הוא מצומצם יחסית. רוב הבגדים המיועדים לחתנים ביום חופתם הם בגוונים כהים וסולידיים, אם כי בשנים האחרונות ההיצע בכל זאת מתחיל להתרחב, להיות מעט ססגוני וצבעוני יותר. אחד הטרנדים הבולטים הוא חליפות בהירות ואכן תחת חופות רבות ניתן לראות חתן וכלה הלבושים שניהם בלבן, צבע המשדר טוהר, קלאסיקה והתחלה חדשה, כך שסביר להניח כי טרנד זה יכה שורשים וילווה חתנים רבים גם בעתיד.

סוגיה נוספת הכרוכה בבחירת תלבושת לחתן היא העלות הכספית. ככל שמתקדמות ההכנות לחתונה, כך מאמירה עלותה, וגם חליפות, מכנסיים, ז’קטים ונעליים לגבר עלולות לייקר משמעותית את המחיר של הערב המרגש. מאחר שעבור רוב הגברים מדובר בבגדים אותם ילבשו פעם בחיים, או מקסימום שלוש-ארבע פעמים (בחתונה של החבר הכי טוב, למשל, ם לא יעלו יותר מדי במשקל אז בברית המילה של הבן הבכור), אין טעם לבחור דווקא את הבגדים היקרים ביותר ובהחלט אפשר להסתפק בלבוש יפה במחיר סביר. את הכסף שחסכתם תשקיעו בחופשה קצרצרה או יום כיף שיאפשר לכם להמשיך בהכנות לחתונה עם אנרגיות מחודשות.

מתחתנים וצריכים עזרה? בקרו באתר: www.b4wedding.co.il

?