רחצה נכונה במקלחונים

מדינתנו הינה מדינה חמה ויבשה, בעיקר בשל סיבה זו החלו רבים לנטוש את האמבטיה לטובת המקלחון אשר לבחירתו הטבות רבות נוספות. ראשית, כפי שנאמר ,הוא חוסך מים רבים. שנית, המקלחון  הרבה יותר נוח מאשר השימוש בוילון,  אשר נוטה להציף את האמבטיה כולה ודורש שימוש במגב לאחר כל רחצה למניעת הרטיבות. הטבה נוספת של המקלחון הינה הגדלת הפרטיות .

במידה ומישהו מהבית נכנס במקרה לאמבטיה, ירגיש המתקלח במקלחון “מוגן מהצצה”, זאת, לעומת השימוש בוילון  אשר לרוב לא ממש מסתיר את גופינו. נוסף על כך, המקלחונים יפים ואסתטיים, מגיעים בשלל צורות, גוונים והם פתרון נהדר עבור בתים בעלי שטח קטן, שכן גודלם הממוצע נע בין 75X 75 ס”מ עד 90X90 ס”מ. לכל ההטבות הללו מצטרפת הטבה נוספת והיא חיסכון בזמן אשר עשוי לגרום לרבים תחושת רעננות וניקיון רבה יותר לעומת הרחצה באמבטיה.

על המקלחונים, צורות וזכוכיות

מגוון צורות קיימות עבור המקלחון. בין האפשרויות ישנם מקלחונים פינתיים, חזיתיים, אמבטיון  ומקלחון מעוגל. אופייני לבתים רבים הוא המקלחון הפינתי .צורתו הריבועית כמו סוגרת פינה באמבטיה ומשווה לה מראה סימטרי ואסתטי. את דלתות המקלחון סוגרות דלתות מגנט. למקלחונים רבים ישנן דלתות פתיחה, חשוב מאוד לבדוק את התאמתן לחדר ואם אינן תואמות את מידותיו רצוי לבחור מקלחון פינתי בו הדלתות נעות על פני מסילה.  למקלחון המעוגל ישנו קיר זכוכית אשר יוצר רבע מעגל. במידה והחדר מאוד קטן , ניתן לרכוש מקלחון חתוך, או בשמו האחר- מקלחון קטום. האמבטיון הינו מקלחון חזיתי. זכוכית המקלחון יכולה להיות אטומה או לחילופין שקופה.

יתרונה של הזכוכית האטומה הינה תחושת הפרטיות שהיא מקנה , אך זכוכית זו עשויה להקטין את החדר. במידה ונבחרה הזכוכית השקופה, ניתן להתאים לה צבע אשר ישתלב בחדר הרחצה .נוסף על כך קיימות גם זכוכיות מעוטרות. רוחבן הממוצע של הזכוכיות נע בין 6.4- 8 מילימטרים ורצוי לוודא שבחירת הזכוכית תתאים כך שלא תהיה כבדה מידיי ותגרום לקושי בפתיחת המקלחון ולחילופין שלא תהיה דקה מידי ומכאן שבירה יותר. במקרים בהם גרים ילדים או מבוגרים בבית, עדיף להשתמש בתחליף זכוכית אשר לא יישבר ויגרום לסכנה. במידה והוחלט להשתמש בזכוכית עבור המקלחון יש לוודא כי המקלחון נושא תו תקן .חשוב להשתמש אך ורק בזכוכית בטיחותית (רבודה או מחוסמת)  במידה וחלילה זכוכית זו  תשבר , היא תתרסק  לאלפי רסיסים קטנים ותקטין את הסכנה.

למגוון מקלחונים בקרו באתר של שבירו.

צירים ,מסילות ומחירים

מסילות במקלחונים מהוות בעיה  שכן הן צוברות לכלוך רב ואבנית . בשל כך גדל השימוש היום במקלחונים אשר נעים על צירים המאפשרים פתיחת דלתות כלפי חוץ. כך הניקיון פשוט יותר. חשוב לציין כי צירים אלו מצריכים מקום עבור פתיחת הדלתות ולכן אינם מתאימים לכל מקלחון.

במקרה של ניקוז לא טוב בשל שיפוע מתון מידיי, ניתן למקם במקלחון עגנית אשר תאגור את המים. הגודל הרצוי עבורה הינו 90 ס”מ. במידה ואין די מקום יש לרכוש עגנית בעלת שטח צר יותר , כ- 80 ס”מ. כמו כן חשוב שתהיה העגנית עשויה חרס.  טווח מחירי המקלחונים נע בין 700 ₪ למקלחון זול ועד 8000 ₪ עבור מקלחון מפואר , כאשר מרבית המחירים עבור מקלחון  נעים  בין  1000- 1500 ₪.  למחיר זה נוספת עלות ההתקנה וההובלה .מחיר ההובלה וההתקנה של מקלחון נע בין 200-400 ₪. לאחר ההתאמה, הרכישה וההתקנה נותר רק לבחור שמפו ,קונדישינר וסבון, להיכנס למקלחון וליהנות מהשקט ,הפרטיות, הניקיון ותחושת הרעננות.

?