כיצד חנות אינסטלציה עוזרת לנו לבחור את המוצרים הנכונים

מערכת האינסטלציה היא אחת המערכות החשובות ביותר בכל בית ובכל מפעל. חנות אינסטלציה היא המקום למצוא בו את כל הציוד והפריטים הנדרשים עבור מערכת זו – צינורות, אביזרים, משאבות ועוד ועוד.

כמעט בכל מקום בארץ תמצאו מבחר רחב של חנויות אינסטלציה וחומרי בניין, וחשוב מאוד לבחור ביניהן באופן מושכל, על סמך מספר פרמטרים חשובים ובראשם המבחר הקיים של כל פריט ופריט, איכות המוצרים הנמכרים בחנות, טווח המחירים של אותם מוצרים ורמת השירות של אנשי הצוות בחנות.

איך לבחור צינורות?

צינורות מסוגים שונים הם מטבע הדברים בין הפריטים היותר נמכרים בכל חנות אינסטלציה. הסוגים העיקריים של צינורות הם פקסגול (PEX), צנרת SP, צינורות נחושת וצנרת מגולוונת סקדיול, כששני הסוגים האחרונים נפוצים בעיקר כשנדרשת צנרת תעשייתית.

לשימוש ביתי הבחירה העיקרית היא בין SP לבין פקס, וחשוב לדעת ששני הסוגים טובים מאוד והבחירה ביניהם היא בעיקר על סמך הצרכים הספציפיים בכל בית.

היתרון הבולט של ה-SP הוא שקל לאתר אותם במידה ויש צורך בתיקון כזה או אחר, ובנוסף הם מיוצרים על בסיס אלומיניום עם ציפוי של פלסטיק שמקנה להם חוזק ועמידות גבוהים.

היתרון הבולט של ה-PEX הוא המחיר הנמוך יותר, ועוד כדאי לדעת שצנרת מסוג זה לא מחייבת ניתוק זרם מים בכל הבית (או המפעל) כשישנה תקלה, אלא ניתן לסגור את הזרם רק במקומות הרלוונטיים.

החיסרון המשמעותי של צינורות פקסגול ביחס לצינורות SP הוא השטח הרב יותר שהם תופסים (בעיקר בגלל הצורך ליצור חנוכייה שממנה מסתעפים הצינורות השונים).

בכל מקרה מדובר בצינורות שעמידים בפני קורוזיה ואבנית, ובחנויות אינסטלציה שמכבדות את עצמן תמצאו מבחר רחב של דגמים הן מהסוג הראשון והן מהסוג השני כמו גם מענה מקצועי לכל התלבטות שלכם ביניהם.

אילו סוגי משאבות ניתן למצוא בכל חנות אינסטלציה?

מרכיב חשוב אחר במערכות המים והביוב הביתיות והתעשייתיות הן משאבות.

סוגי המשאבות העיקריים שמציעה חנות אינסטלציה הן משאבות להגברת לחץ מים, משאבות סחרור (צנטריפוגליות), משאבות ביוב ומשאבות טבולות.

משאבות לחץ ניתן למצוא בעיקר בבניינים רבי קומות שבהם בקומות הגבוהות לחץ המים נמוך ביחס לצרכי הדיירים, וכן בבריכות שחייה ובבתי מלון. ניתן לבחור בין משאבת לחץ ידנית לבין משאבת לחץ אלקטרונית.

משאבות סחרור כשמן כן הן, ומטרתן היא לגרום לתנועה מתמדת של המים וזאת מסיבות שונות. בעיקר ישנו צורך במשאבה מסוג זה בבריכות שחייה ובמגזר התעשייתי.

משאבות ביוב נועדו למנוע תקלות במערכת סילוק השפכים ולטפל בסתימות והצפות שנגרו בכל זאת.

משאבה טבולה הינה משאבה שמטרתה היא להעלות נוזלים – בין אם מים ובין אם שפכים (או כל נוזל אחר) – מנקודה נמוכה לנקודה גבוהה.

בכל מקרה חשוב להקפיד לרכוש אך ורק משאבות שעומדות בכל התקנים הרלוונטיים.

אביזרי אינסטלציה חשובים

חנות אינסטלציה מציעה גם מבחר רחב של אביזרים.

החשובים שבהם הם מחברי הלחיצה, השסתומים, הניפלים, האומים, הבושינג, המופה, מסנני המים וכמובן שגם הברזים, האסלות וישנם עוד אביזרים שמהווים חלק בלתי נפרד מכל מערכת אינסטלציה.

בכל מקרה כדאי לזכור שלפעמים החוזק של המערכת כולה תלוי דווקא בפרטים הקטנים שבה, ולהקדיש תשומת לב גם לרכישת אותם אביזרים צנועים אבל חשובים, וכמובן לעשות זאת בחנויות אינסטלציה איכותיות.

לא פחות חשוב: רמת השירות

כשמחפשים חנות אינסטלציה חשוב מאוד כאמור לייחס חשיבות גם לרמת השירות שתקבלו בכל חנות וחנות.

הסיבה לכך היא שגם אם אתם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בתחום האינסטלציה, ויודעים בדיוק מה אתם צריכים ורוצים, עדיין ייתכנו חידושים בתחום שטרם התעדכנתם לגביהם ותמיד כדאי לשמוע עוד חוות דעת ועוד המלצות. אם אתם זקוקים לצינורות, משאבות, אביזרים ושאר פריטים ואתם לא בקיאים בתחום, על אחת כמה וכמה חשובה המקצועיות של אנשי הצוות בחנות האינסטלציה אליה תגיעו ולא פחות מכך היושרה שלהם, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שרכשתם את הפריטים שהכי מתאימים לצרכים שלכם ובמחיר המשתלם ביותר.

למידע נוסף ומוצרים הקיימים בחנות אינסטלציה היכנסו לאתר http://galtalalmog.co.il

?