הכנה להריון באמצעות האירידיולוגיה

הריון – ובמיוחד הראשון – הוא חוויה מכוננת ורבת עוצמה. הגוף עובר תמורות משמעותיות, היציבה משתנה, מערכת העצבים רגישה במיוחד, האסטרוגן והפרוגסטרון זורמים בדם בשצף קצף, ההוויה כולה מתמלאת התרגשות וציפייה לרך העתיד להיוולד, ובאופן טבעי ישנם גם סימני שאלה וחששות וכן קשיים פיזיים. על מנת לעבור את התקופה בצורה המיטבית, ולזכור אותה כחוויה חיובית, כדאי להיערך אליה – אירידיולוגיה היא אחת הדרכים האפקטיביות להכנה להריון והבאת הגוף והנפש למצב אופטימאלי לקראת תשעת החודשים המרגשים.

מהי אירידיולוגיה?

אירידיולוגיה היא תורת הקשתית – אבחון באמצעות קשתית העין. קשתית היא החלק הצבעוני בעין, זה שמקיף את האישון. באנגלית היא נקראת איריס (Iris) וצבעה הוא כחול, ירוק, חום, שחור או אפור, ובמקרים נדירים גם סגול (במקרים נדירים אחרים, שתי הקשתיות אינן באותו צבע. תופעה זו נקראת הטרוכרומיה). כשם שהכירולוגיה “מנצלת” את העובדה כי לכל אדם כף יד ייחודית ומזהה דרכה מרכיבים באישיותו, וכשם שהרפלקסולוגיה מאבחנת מצוקות בכל איברי הגוף באמצעות כפות הרגליים, כך תורת הקשתית עושה שימוש בייחודיות של האיריס – שהרי כבר נאמר שהעיניים הן ראי לנפש.

כמו דברים רבים, גם תורת הקשתית החלה מגילוי מקרי (אם כי יש שיגידו ששום דבר אינו מקרי…) – ומינשוף פצוע: באמצע המאה ה-19 הבחין רופא הונגרי כי בקשתית עינו של ינשוף שבור כנף ישנה נקודה שחורה. הוא המשיך לעקוב אחרי הקשתית, ושם לב למתאם בין השינויים בה לבין השינויים הפיזיולוגיים בכנף. הסקרנות הובילה אותו לבחון את התופעה גם אצל בני אדם לפני ואחרי ניתוחים, והתוצאה: אירידיולוגיה – תורה שלמה שמסוגלת לאבחן מצוקות עוד בטרם הן באות לידי ביטוי בגוף הפיזי או בתחום הנפשי ובעצם מאפשרת הקדמת תרופה למכה.

הכנה להריון – ולידה בקלי קלות

הכנה להריון היא רעיון מצוין. תשעת החודשים, כאמור, מלווים בלא מעט קשיים פיזיים ונפשיים, ואישה שנערכת מבעוד מועד לקראתם תוכל להתמודד איתם בקלות רבה (שהרי קל יותר למנוע היווצרות מצוקות מלטפל בהן אחרי שהן כבר פוגעות בנו).

במסגרת הכנה להריון באמצעות האירידיולוגיה עוברת האישה שמבקשת להרחיב את המשפחה אבחון מקיף ויסודי. דרך התבוננות בקשתית ניתן לזהות במדויק תפקודים לקויים של הגוף עוד בטרם גרמו לנזק – תת פעילות של בלוטת התריס, לדוגמה – וגם, ואולי בעיקר, מצוקות רגשיות כגון תחושת מחנק, חוסר ביטוי עצמי, נטל רב מדי, פחד לקחת אחריות ועוד.

הכנה להריון חייבת לקחת בחשבון גם את ההיבטים הרגשיים, שכן למשל אישה השמקנן בה חשש לקחת אחריות תתקשה מאוד לטפל בתינוק (ואחרי הלידה כבר יהיה הרבה יותר קשה לסייע לה).

היתרון הגדול של הכנה להריון באמצעות אירידיולוגיה היא העקיפה של מנגנוני ההדחקה וההכחשה. בזכות העובדה כי הקשתית אוצרת בתוכה את כל הסודות, ובעזרת הפנס שמכוון לעין וזכוכית המגדלת שחושפים את צפונות הלב (יחד עם הניסיון של האירידיולוג/ית) – מתקבלת תמונה מלאה ומדויקת של המצב הפיזי והרגשי של האישה, וכל הרבדים שזקוקים לטיפול או חיזוק לקראת תשעת החודשים החשובים זוכים לו.

?