לבחור במסעדת מר וגברת לי

הבחירה לאיזו מסעדה לצאת מבין שלל המסעדות בתל אביב היא לא תמיד בחירה פשוטה, הרי בתל אביב ישנן מאות ואף אלפי מסעדות שכל אחת טוענת שהיא המומחית בתחומה.

באופן אישי, אני אוהב מאד את המטבח האסייתי ולכן שמחתי לשמוע מחבר בעבודה על מסעדת מר וגברת לי. לדברי החבר, המסעדה מבטיחה תענוג אמיתי של המטבח האסייתי ולאחר ביקור במסעדה עם זוגתי אני יכול להכריז כי היא עונה על כל הציפיות שלי לאוכל משובח והרבה יותר מכך.

מר וגברת לי- ההבטחה

מסעדת מר וגברת לי מבטיחה לאורחים חוויה אסייתית משובחת והיא אכן עומדת מאחורי ההבטחה הגדולה. התפריט של המסעדה מגוון מאד כך שכל אחד יכול למצוא בו את המנה האהובה עליו (ראוי לציין כי המסעדה מציעה תפריט עסקי לאורך כל ימות השבוע). האווירה במקום קסומה ואנחנו נהנינו מקבלת הפנים הנעימה, העיצוב המוקפד והמנות שניכר שמאחורי כל אחת הושקעה מחשבה רבה.

החוויה במסעדת מר וגברת לי

המנות המוצעות בתפריט מתחלקות למנות ראשונות, סושי,מוקפצות, מנות מאודות ומנות עיקריות. התפריט העסקי כולל קינוח בסוף הארוחה ואנחנו בחרנו בו.

אמנם החוויה של מסעדת מיסטר אנד מיסיס לי מתחילה בכניסה למקום המעוצב לפרטי פרטים, אך דבר אחד ברור, אין זה משנה כמה התרשמנו מהעיצוב של המקום, המנות מנצחות והן מצליחות לעורר את כל החושים; חוש הראיה, הריח וכמובן גם את חוש הטעם. המנות הוגשו לשולחן כשהן מעוצבות בצורה מושלמת ומעוררות תאבון עוד לפני הביס הראשון אשר היה חוויה מענגת שרוצים למשוך אותה עוד קצת. אנחנו הזמנו את התפריט העסקי ונהנינו ממספר מנות אשר יש לציין כי כולן היו טעימות מעל ומעבר לציפיות איתן הגענו. רגע לפני הקינוח הרגשנו שאנחנו מלאים, אך המראה שלו לא אפשר לנו להשאיר אותו מונח בצלחת ובצדק, הקינוח היה סיום מושלם לארוחה.

 

האירוח

 

חלק בלתי נפרד מהחוויה במסעדה הוא האירוח, חשוב שהשירות יהיה אדיב ונעים וכך היה בביקור שלנו במסעדת מר וגברת לי. נראה שהכול הגיע בדיוק בזמן, החל מהמלצרית שלא נתנה לנו להתמהמה יותר מידי ועד למנות שהוגשו זו אחר זו בקצב מדויק שאפשר לנו ליהנות כראוי מכל מנה בלי לחוש לחץ או לחשוב האם יש עוד אורחים שמצפים להיכנס למסעדה או לא.

סיפור טוב

לאחר שביקרנו במסעדה התעניינו מאד מאיין מגיע השם- מיסטר אנד מיסיס לי וגילינו סיפור טוב שמקורו בסמטאות טוקיו שביפן. באחד מביקורי השף בן אדרת ביפן הוא נתקל במסעדת- בר קטנה המנוהלת על ידי זוג שנשוי זה לזו 50 שנה ויחד הם מנהלים ומתפעלים את המסעדה הקסומה. בן אדרת התרשם מבני הזוג, מהאווירה המיוחדת של המקום ומהטעמים המופלאים המוגשים בו והחליט להביא איתו את החוויה לתל אביב. לי אין כל ספק שהוא הצליח להעביר את החוויה לסועדים ועתה ניתן לומר כי יש מסעדה בתל אביב אשר מתמחה באירוח אסייתי, החל מהעיצוב, השירות והמנות המופלאות.

?