חשיבות האבטחה במועדונים

כשאתם מגיעים למועדון אתם רגילים לחגוג בלי דאגות אך למעשה אתם יכולים לחגוג בצרוה הזו אך ורק בגלל שיש חברת אבטחה ששומרת עליכם. עד כמה חשובים המאבטחים שנמצאים במועדון? מה היה קורה בלעדיהם? למה הם בכלל נמצאים שם? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על השירות הזה.

חברות האבטחה שמקנות ביטחון

המאבטחים במועדונים עובדים בצרוה הרבה יותר מורכבת ממה שנדמה לכם. לעתים קשה לנו להעריך את זה כי המועדון הוא ממש הבית השני שלנו אך למעשה הם עובדים קשה במשך שעות ארוכות, הרבה אחרי שאתם חוזרים הביתה וגם הרבה לפני שאתם בכלל מגיעים למועדון. המאבטחים מבצעים מספר רב של הכנות ופעולות ששומרות על הביטחון של הבליינים מכמה בחינות כאשר רק הנוכחות שלהם גורמת לתחושת ביטחון. ברגע שיש אזור מאובטח כמו מועדון גורמים שעלולים לחפש קורבנות יכולים מראש לוותר ויחפשו מטרה אחרת, הרי חשוב לזכור שמועדונים נמצאים בראש סדר העדיפויות.

מדוע מועדונים הם מקומות פגיעים?

בין אם מדובר באוכלוסייה בגילאים 18 עד 20 או באוכלוסייה בגילאים 24 עד 30, האוכלוסייה תהיה פגיעה מאוד. מדובר על אוכלוסייה צעירה ופגיעה בהם יכולה להיות קשה גם מורלית ולא רק לבני המשפחה שלהם אלא למדינה כולה. חשוב לזכור שבמועדון אף אחד לא באמת דואג וכולם שאננים מה שמגביר עוד יותר את רף המוכנות של חברת האבטחה. כמו כן יש לזכור כי שירות אבטחה צריך להינתן גם מחוץ למועדון שכן יש אנשים רבים שמחכים בתור מה שיכול להיות מאוד בעייתי אם איזה שהוא מפגע יחליט שהוא מגיע רק לכניסה ויורה או מתפוצץ, מה שכבר קרה בעבר מספר פעמים.

פגיעה מורלית קשה ואובדן תחושת ביטחון

תחשבו לעצמכם מה היה קורה אם הייתם שומעים על פיגוע כלשהו במועדון? לא משנה אם מדובר במחבל מתאבד, בפיגוע ירי או במטען שהונח, הרי שאיש לא יוכל בחודשים הקרובים להגיע למועדון בלי לחשוש. למעשה, סביר להניח שלא יגיעו למועדונים כלל רק מהחשש או מתחושת הפחד שמתערבבת עם סולידריות. בסופו של דבר זו פגיעה לא רק במשק הישראלי אלא פגיעה ברוח, פגיע בתחושת הביטחון הרי אפילו ליהנות אי אפשר בשקט. אמנם זו נשמעת לכם כמו פגיעה די שולית אך למעשה הפגיעה הלאומית יכולה להיות אחת הגדולות והעמוקות ביותר.

לא רק נגד מפגעים

קל לחשוב שרק פיגועים יכולים להיות הסכנה של המועדונים אך למעשה האבטחה ניתנת גם נגד קטטות או עבריינים שיכולים לסגור חשבונות במתחם. בגלל שיש אנשים רבים במועדון עבריינים רבים יכולים לנצל זאת כדי להגיע קרוב לאדם שאיתו הם רוצים לסגור חשבון ולמרות שגם זה נשמע לכם מופרך, כבר היו דברים מעולם. כמו כן, יכול להיות שאיזה גבר יתחיל עם בחורה כלשהי בלי דלעת שחבר שלה לידו ותוך כמה שניות תתחיל קטטה על לא מאומה. מהר מאוד היא יכולה לגלוש לפסים אלימים מאוד ולא מעט פעמים היו מקרים כאלו שגם הסתיימו בדקירות ואף במוות של אחד מהם.

שירותי אבטחה מורכבים

שירותי הביטחון שניתנים במועדונים ובכלל במקומות בילוי צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש. צריך לזכור שהצפיפות הרבה משחקת נגד הבליינים בשני מובנים חשובים. ראשית, כל מפגע יכול להיות רב נפגעים וקשה מאוד לפספס אפילו בלי לכוון, ושנית, גם בפגיעה כמו שריפה או חנק אין באמת מספיק מקום לברוח למרות שיציאות החירום עומדות בתקן. המאבטחים עומדים במשימה לא פשוטה אך לרב הם עומדים בה בצורה נאותה.

?