היתרונות של כיריים אינדוקציה

כיריים אינדוקציה הן אחד המוצרים המתקדמים והחדשניים, ובהתאם ניתן למצוא אותם במטבחים מודרניים רבים, כתחליף לכירות הגז של פעם (וגם במקום כיריים חשמליות שכוכבן זרח בשנים האחרונות).

כיריים אלה פועלות על בסיס אנרגיה ייחודית וליתר דיוק שדה מגנטי שנוצר בין הסירים והמחבתות לבין הכיריים עצמן. על מנת לאפשר את היווצרותו של השדה המגנטי, שלאפשרויות הרבות הטמונות בו מודע המין האנושי מזה שנים רבות כך שאין שום סיבה לא לנצל אותן גם בתחום הקולינארי, ישנם סלילים מיוחדים שנמצאים מתחת למשטח הזכוכית המותקן בכיריים אינדוקציה, וברגע שמניחים עליהם סיר או מחבת (מיוחדים. לא כל סיר או מחבת ניתן להניח על כיריים אלה) מתחילות המולקולות שבתחתית המחבת או הסיר לנוע, התנועה גורמת לחיכוך ואילו החיכוך מייצר את החום הרצוי.

יתרון 1: בטיחות גבוהה

יתרון אחד, חשוב במיוחד, של כיריים אינדוקציה הוא היותן בטיחותיות להפליא.

הסיבה לכך פשוטה: על מנת שיווצר חום מעל הכיריים יש להניח עליהן סיר או מחבת, וברגע שהם מוסרים הכיריים נכבות באופן אוטומטי – כך שאין סכנה כי נשכח אש דולקת אחרי שכבר גמרנו לבשל (אירוע ששכיחותו אינה מבוטלת כלל וכלל, כפי שכולנו יודעים…)

בנוסף, עקב שיטת החימום הייחודית הכיריים עצמן אינן מתחממות אלא רק הסיר או המחבת שעליהם (וכמובן מה שבתוכם) – כך שהסיכון להיכוות נמוך בהרבה ביחס לכיריים גז או כיריים חשמליות. למעשה, גם היעדר הצורך באש (כפי שנדרש בכיריים גז) הוא יתרון חשוב מבחינה בטיחותית, וכמובן שאין גם סכנה לדליפת גז.

יתרון 2: חיסכון באנרגיה

עוד יתרון יקר ערך של הכיריים החדשניות הוא החיסכון באנרגיה.

בעולם שבו המודעות לחשיבות החיסכון באנרגיה (מכל סוג שהוא) הולכת ועולה, שכן אנחנו כבר יודעים שהמשאבים שמעניק לנו כדור הארץ מוגבלים, ושאם לא נחסוך באנרגיה אנחנו עלולים לכלותו ובכל מקרה לגרום לנזק חמור לאיכות הסביבה ולעתיד ילדינו, פתרונות כמו כיריים אינדוקציה הופכים מבוקשים מאוד, ובצדק.

את החיסכון באנרגיה יוצרת העובדה שהחום אותו מפיק השדה המגנטי שנוצר בכיריים הוא מאוד ממוקד. היותו של החום ממוקד מאפשרת קיצור משמעותי של זמן הבישול או הטיגון, כשבאופן טבעי ככל שהכיריים איכותיות יותר ומצוידות בסלילים מגנטיים טובים יותר ובעלי עוצמה גבוהה יותר, כך מתקצר עוד יותר פרק הזמן בו הכיריים דולקות ומושג חיסכון רב יותר באנרגיה.

יתרון 3: אסתטיקה מושלמת

הכיריים המתקדמות הן לא רק חדשניות מבחינת הקונספט שלהן ומבחינת האופן בו הן פועלות אלא בנוסף הן גם נהנות ממראה חדשני ומושך עין – יתרון חשוב לא פחות, שהרי בימינו מושקעים משאבים רבים בעיצוב המטבח ובהפיכתו למקום שכיף להיות בו.

בנוסף ליופיין של כיריים אלה בפני עצמו, הן נהנות מתדמית יוקרתית שגם היא, באופן טבעי, משדרגת את האופן בו נתפש המטבח, הן בעיני בני הבית והן בעיני האורחים המזדמנים אליו.

יתרון 4: נוחות הניקוי                                             

אחד הדברים היותר מעצבנים בקשר לכיריים הוא הקושי לנקות אותן, אבל כשמדובר בכיריים אינדוקציה הניקיון הוא מטלה פשוטה להפליא: כל מה שצריך לעשות הוא להעביר מטלית עדינה על גבי משטח הזכוכית, וזהו – הכיריים נקיות ובוהקות.

כל היתרונות הנ”ל הופכים את הכיריים החדשניות ליותר ויותר מבוקשות. אמנם מחירן גבוה יותר ביחס לכיריים גז, וישנם גם כאלה שהאינדקוציה פשוט נראית להם קצת מוזרה (לעיתים נדרש מעט זמן להתרגל למחשבה של בישול או צלייה ללא להבה) – אולם בסופו של דבר אין ספק שמדובר באופציה משתלמת מאוד.

?