פינות אוכל מעוצבות

כל בני האדם אוהבים לאכול, רובנו אוהבים לארח ויותר ויותר אנשים נשבים בקסמי הבית המעוצב לעילא ולעילא. השילוב של כל אלה יותר ביקוש רב לפינות אוכל מעוצבות, וכשם שעם האוכל בא התיאבון (וכשאוכלים בפינת אוכל מעוצבת, הכל באופן טבעי הרבה יותר טעים…) כך עם הביקוש בא גם היצע, וכיום ניתן למצוא שלל רהיטים מעוצבים עבור פינות האוכל.

מקום מפגש לכל בני הבית

פינת אוכל היא בראש ובראשונה מקום מפגש לכל בני הבית, כשבמקרים רבים הארוחות המשותפות מעניקות גם הזדמנות לשיחות, הן על דא ועל הא והן כאלה עמוקות יותר, ובאופן כללי בילוי משותף בצוותא.

מאחר שמדובר במקום מפגש לכל בני הבית, גם המראה של המרחב משלב בדרך כלל טעמים של כמה וכמה נפשות – מצד אחד, הדבר מעניק לפינות אוכל מעוצבות אקלקטיות מבורכת ועושר סגנוני, אולם מצד שני חשוב להיזהר ולא ליצור מיש-מש שמעיק על העיניים ופוגם באווירה.

במרכזה של כל פינת אוכל ניצב בגאון שולחן. זוהי בדרך כלל הבחירה הראשונה במהלך רכישת פינות אוכל מעוצבות, וסביבו נוצר הקונספט של המרחב. המגוון הרחב של רהיטים מעוצבים מאפשר למצוא שולחן מתאים בדיוק לטעמם של בני הבית, למסגרת התקציב שלהם וכזה המשתלב היטב גם עם שאר הרהיטים בבית. הבחירה חייבת לקחת בחשבון מספר פרמטרים, ובראשם גודל השולחן – הנקבע על-פי מספר הנפשות שיישבו סביבו ועד כמה מרווח השטח המיועד לו; האם הוא נפתח או לא (שאלה שהתשובה לה תלויה במידת הרצון שלכם לארח); סגנונו – 4 רגליים או רגל אחת מרכזית; צורתו – מלבנית או אליפטית (ואולי דווקא עגולה או ריבוע); החומר ממנו הוא מיוצר: MDF או עץ מלא, ואם מלא אז איזה (דובדבן, בוק, אלון, אגוז, טיק ועוד), ואולי דווקא זכוכית או אבן; וכמובן המראה של השולחן.

מסביב לשולחן נמצאים כמובן הכיסאות. הסטנדרט הוא שישה אולם לא מעט פינות אוכל מעוצבות מכילות מספר רב יותר של כיסאות, מתוך הבנה כי צרכי האירוח של ימינו מחייבים זאת. גם לגבי הכיסאות ישנן אפשרויות בחירה רבות, ובפרט לגבי קיומו של ריפוד או היעדרו וכמובן באשר לעיצובו של הכיסא. בפרט חשוב להתאים את הכיסאות לשולחן על מנת שתיווצר הרמוניה נעימה.

תוספות לפינת האוכל

לצד רהיטים מעוצבים, מרכיב משמעותי אחר בפינת האוכל הוא התאורה. בפינות אוכל מעוצבות תמצאו ברוב המקרים גוף תאורה מסוגנן ומרהיב עין, כזה שלא רק מכוון זרקור מפרגן אל הכיסאות, השולחן ומה שעליו אלא מהווה יצירת אמנות בפני עצמו.

בנוסף, תמיד אפשר לייפות פינות אוכל מעוצבות עם עציץ מלבלב, פסל מרשים, תמונה (קלאסית, מודרנית או בכל אופי אחר, בהתאם לאווירה הרצויה סביב השולחן) וגם אגרטל יפה ובתוכו פרחים (אמיתיים בלבד; אל תתפתו לפרחים מפלסטיק) ישדרג כל פינת אוכל.

הרמוניה עם מרחבים אחרים בבית

רהיטים מעוצבים, יפים ככל שיהיו, תאורה מיוחדת ואלמנטים קישוטיים נוספים ירכיבו פינת אוכל יפהפייה על הנייר – אולם מאחר שהיא אמורה להיות חלק מבית, חשוב מאוד לתכנן אותה באופן מושכל כך שהיא לא תהיה “רק” יפה אלא גם תשתלב היטב עם שאר המרחבים בבית, ובפרט עם הסלון והמטבח.

פינות אוכל מעוצבות המהוות חלק מהסלון חשוב לתכנן כך שהן יהוו המשך טבעי של מרחב האירוח אולם גם ייבדלו ממנו. כשפינת האוכל מחוברת למטבח כדאי ליצור זרימה נכונה ביניהם אולם גם לתחום כל אחד מהם לכדי מרחב נפרד.

הדרך הטובה ביותר לפינת אוכל אידיאלית עוברת דרך ביקור בכמה וכמה חנויות רהיטים וקבלת רעיונות, שיטוט באתרי אינטרנט רלוונטיים ו/או קריאת מגזינים בתחום על מנת לספוג השראה וחברים בעלי חוש אסתטי מפותח יכולים אף הם לסייע מאוד.

למגוון רהיטים מעוצבים בקרו באתר: http://avirevivo.co.il/

 

 

?