כל מה שרציתם לדעת על ניהול עסק משפחתי

ניהול עסק משפחתי הוא קונספט מורכב: מצד אחד רבים וטובים מאמינים כי מוטב לא לערבב עסקים ומשפחה, אבל מצד שני 4 מכל 5 עסקים קטנים ובינוניים בארץ מוגדרים כעסקים משפחתיים. מצד אחד, בסקר שנערך לפני מספר שנים 80% הביעו הסתייגות מהקונספט ובפרט חוסר רצון לעבוד בכזה (כמו גם הערכה כי סיכויי הצלחתו של עסק משפחתי נמוכים ביחס לעסק דומה שלא מועסקים בו קרובי משפחה), אבל מצד שני אין להתעלם מהיתרונות הרבים של ניהול עסק עם מי שממילא ערכיו דומים לשלך ויש ביניכם קרבה אמיתית ועמוקה, וישנם גם מחקרים שגילו כי ניהול עסק משפחתי מניב ביצועים פיננסיים טובים יותר ביחס לעסקים אחרים.

ניהול מקצועיהדרך למשפחה מאושרת

אחד המוקשים העיקריים הניצבים בפני עסקים משפחתיים הוא ניהול שאינו מקצועי דיו.

בחלק גדול מהמקרים העסק הוא עסק קטן יחסית ובעל היקף פעילות מוגבל ולמעשה לא תמיד בני המשפחה המפעילים אותו בכלל מתייחסים אליו כאל עסק, ובהתאם ניהול עסק משפחתי עלול להיות לוקה בחסר ואף רשלני לעיתים – דבר שהוא הרסני לא רק מבחינת העסק אלא גם עלול להמיט מכה קשה על חיי המשפחה (קריסת עסק מובילה במקרים רבים גם לקריסת התא המשפחתי עקב חוסר היכולת להתמודד עם הכישלון).

על מנת להימנע מנזק כפול ומכופל זה חשוב מאוד קודם כל לקבוע מנהל לעסק, כזה ששאר בני המשפחה סרים למרותו, ובנוסף להשקיע בשדרוג יכולות הניהול של אותו בן משפחה האוחז בהגה העסק המשפחתי.

פתרון קונפליקטים במסגרת ניהול עסק משפחתי

מהמורה נוספת לתוכה עלולים ליפול עסקים משפחתיים הם קונפליקטים, וליתר דיוק פיתרון לא נכון שלהם.

קונפליקטים הם חלק בלתי נפרד מכל עסק, ומנהלים תמיד משקיעים לא מעט משאבים בפתרונם ובהפיכתם לקרש קפיצה לשדרוג מצבו של העסק. כשמדובר בניהול עסק משפחתי חשוב שבעתיים לפתור במהירות וביעילות קונפליקטים ועימותים, שכן אלה עלולים לזלוג החוצה מהעסק אל התא המשפחתי עצמו ובכך להעצים את עצמם ולפגום הן בחיי המשפחה והן בביצועי העסק.

הדרך לכך היא יצירת מנגנוני פתרון קונפליקטים מובנים ומסודרים, והפרדה בין העסק לבין המשפחה במקרים אלה – לא מומלץ לנסות לפתור קונפליקטים הנובעים לעסק במהלך ארוחת שבת לדוגמה או בסוף היום אחרי שהילדים הולכים לישון, אלא יש לעשות זאת כשנמצאים בעסק (ואם הוא ממוקם בתוך הבית – אך ורק במהלך שעות העבודה).

מימוש אישי מול מחויבות משפחתית

אחד הקונפליקטים המובנים בניהול עסק משפחתי הוא זה שקיים לעיתים בין הרצון למימוש אישי של אחד מבני המשפחה לבין המחויבות שלו למשפחה ולעסק.

במיוחד נפוץ מצב שבו אחד הילדים נמשך לתחומים אחרים לגמרי מזה בהם פועל העסק המשפחתי וההורים, שבאופן טבעי מתבגרים ורוצים שהילדים יסייעו להם וימשיכו לקיים את העסק המשפחתי, רוצים בכל זאת לראות אותו לצידם.

ההמלצה החד משמעית במקרים אלה היא לא לכפות על אף בן משפחה עבודה בעסק המשפחתי: עובד ממורמר לא באמת תורם לעסק, ובסופו של דבר גם המרקם המשפחתי נפגע.

שילוב דור ההמשך                    

אחד היעדים של ניהול עסק משפחתי בחלק גדול מהמקרים הוא שמירתו של העסק כבעל אופי משפחתי לאורך הדורות.

על מנת לעמוד ביעד זה יש להקפיד על התנהלות נכונה בשני מישורים: שילוב הדרגתי של בני ובנות דור ההמשך כבר מגיל צעיר (לא מעט “בנים של” ו”בנות של” החלו קריירה בעסק משפחתי כבר במהלך החופשות מבית הספר), תוך הימנעות מדילוג על שלבים הכרחיים בהיררכיה העסקית, וכן תכנון מבעוד מועד של העברת המושכות בבוא העת, כך שכשקברניטי העסק כבר לא יוכלו לעבוד במשרה ניהולית מלאה על כל הכרוך בכך, העסק ימשיך לתפקד וחילופי המנהלים יעברו ללא זעזועים מיותרים ויאפשרו לעסק להמשיך לשגשג.

המאמר באדיבות “דורות” מומחים בלימודי ניהול עסק משפחתי http://www.dorot.biz/

?