הלוואות לעסקים בדיוק לפי הצרכים שלכם – כך תמצאו פתרון מושלם

מדי יום, כך על פי נתוני חברת הייעוץ העסקי דן אנד ברדסטריט, נסגרים למעלה מ-120 עסקים (בממוצע כמובן). אחד מכל 7 עסקים פעילים נמצא ברמת סיכון המוגדרת כגבוהה, וחשוב להדגיש שגם עסקים בעלי פוטנציאל הצלחה של ממש עלולים להיפלט מהשוק – עקב החלטות שגויות ובעיקר בשל קשיים בתזרים המזומנים – בהתאם קל להבין מדוע ישנה חשיבות רבה כל כך למציאת הלוואות לעסקים שבאמת מתאימות לצרכים שלכם. במקרים מסוימים זהו ההבדל בין המשך פעילות ושגשוג לבין קריסה שאי אפשר להתאושש ממנה!

לחצו כאן למעבר לאתר של גוף פיננסי המעניק הלוואות לעסקים.

אילו גופים מציעים הלוואות למגזר העסקי?

ניתן לחלק את המקורות השונים של הלוואות לעסקים ל-5 קבוצות:

1. הבנקים המסחריים

2. חברות האשראי

3. גופים בשוק המימון החוץ בנקאי

4. הקרן להלוואות בערבות מדינה

5. גורמים פרטיים

הבנקים המסחריים:  בסך הכל ישנם 14 בנקים בישראל (בנק הפועלים, בנק לאומי, דיסקונט, מזרחי, אגוד, הבינלאומי, אוצר החייל, בנק הדואר, אינווסטק, הבנק הערבי ישראלי, בנק ירושלים, מרכנתיל דיסקונט, בנק טפחות ובנק יהב), ורובם מציעים אשראי לעסקים במסלולים שונים. כך למשל בבנק דיסקונט תוכלו לקבל הלוואה מיידית בסכום של עד 100,000 ש”ח לפרק זמן של עד 5 שנים ואילו בבנק לאומי תוכלו לקבל הלוואת בולט של עד 750,000 ש”ח לשנה עם אפשרות לפירעון מוקדם ללא עמלות.

אלו הן כמובן רק שתי דוגמאות מתוך מבחר רחב מאוד של הלוואות, ועוד חשוב לדעת שהבנקים מתאפיינים בקשיחות יחסית, כשמצד אחד הם מעודדים עסקים לקחת הלוואות גם אם הן לא בהכרח קריטיות ומצד שני דווקא בשעת צורך עלולים לסרב.

חברות אשראי: בישראל פועלות 3 חברות אשראי, ישראכרט, כ.א.ל (כרטיסי אשראי לישראל) ולאומיקארד. שלושת החברות מציעות אף הן פתרונות מימון למשקי בית ולעסקים, אולם מאחר שהן שייכות לבנקים רמת התחרות אינה מספיק גבוהה.

גופים בשוק המימון החוץ בנקאי: בישראל פועלות גם חברות רבות בשוק הנקרא מימון חוץ בנקאי. חלקן מוכרות מאוד (למשל מימון ישיר מקבוצת ביטוח ישיר) ואחרות פחות, ובכל מקרה חשוב לוודא שלחברה אליה אתם פונים יש רישיון תקף מטעם משרד האוצר לעסוק במתן הלוואות. המאפיין העיקרי של חברות אלה הוא גמישות רבה יחסית, ועל כן הן מתאימות גם לעסקים שסורבו בבנק.

הקרן להלוואות בערבות מדינה: מסלול נוסף המיועד לעסקים קטנים ובינוניים מאפשר להם לקבל הלוואות בתנאים נוחים יחסית בזכות הערבות שמעניקה המדינה להלוואה. ישנם מסלולים שונים, כשבאופן עקרוני גובה ההלוואה הוא עד 8% מהמחזור השנתי של העסק או 500,000 ש”ח (הסכום הגבוה מבין השניים).

גורמים פרטיים: בשנים האחרונות התפתח מאוד תחום ההלוואות, וכיום ניתן לקבל סיוע כספי גם מגורמים פרטיים, בעיקר דרך האינטרנט. אופציה אחת, שמתאימה בעיקר לעסקים קטנים וזעירים, היא פלטפורמות מימון המונים כמו הדסטארט או אינדיגוגו, ועסקים אחרים יכולים לקבל הלוואת P2P דרך חברות שזוהי מומחיותן (למשל טריא או בלנדר). נכון ל-2016 היקף ההלוואות באפיק זה הוא כמה מאות מיליוני שקלים בלבד, אבל התחום כולו במגמת צמיחה.

סוגי ההלוואות השונים

הבחנה חיונית נוספת לצורך מציאת ההלוואה המתאימה לכם ביותר הוא סוג ההלוואה. בפרט חשוב להבחין בין הלוואה רגילה – שמחזירים אותה בתשלומים חודשיים שווים לאורך כל תקופת ההחזר (כשלפעמים מקבלים תקופת גרייס, כלומר מתחילים להחזיר את הכסף רק אחרי מספר חודשים) לבין “הלוואת בולט” – הלוואה שמחזירים אותה בבת אחת בתום התקופה שנקבעה.

איך תדעו באיזו הלוואה לבחור?

המבחר הרחב של הלוואות לעסקים – הן מבחינת מקור הכסף והן מבחינת סוג ההלוואה – מאפשר לכל עסק למצוא פתרון אופטימלי בהתאם לצרכים שלו, אבל גם מחייב תשומת לב מוגברת.

הדרך הטובה ביותר להגיע להלוואה המשתלמת ביותר (מבחינת דרך ההחזר, תקופת ההחזר, הריבית, הביטחונות הנדרשים, קיומה של עמלת פירעון מוקדם ופרמטרים נוספים) היא להיעזר במומחים בתחום.

?