איך מתכנן אבי גבאי לקדם את השוויון בין גברים לנשים?

הנתונים מוכרים – אבל בכל זאת מקוממים: גם בתחילתה של המאה ה-21 מצבן של הנשים בשוק העבודה פחות טוב ממצבם של הגברים. הדבר בא לידי ביטוי בפערים משמעותיים מבחינת השכר הממוצע, מבחינת אפשרויות הקידום הפתוחות בפני שני המגזרים ובעיקר בתחושה שלמרות ההתקדמות הניכרת והמודעות ההולכת וגוברת לחשיבותו של שוויון הזדמנויות בין המינים עדיין ישנה עבודה רבה לפנינו. מי שמתחייב לשפר את המצב הוא אבי גבאי, השר להגנת הסביבה בממשלת ישראל ה-34 ומי שרבים רואים בו את אחד המנהיגים החשובים במדינה. הסיבה לכך שגבאי נתרם למאבק פשוטה: ראשית, מאז ומתמיד הוא פעל באופן נמרץ ונחרץ לצמצום פערים ומתן הזדמנויות אמיתיות לאוכלוסיות מוחלשות, ושנית, מחיקת הפערים בין נשים לגברים תשפר את חיי כולנו (בדיוק כפי שהמאבק למען זכויות השחורים בארה”ב שהוביל מרתין לותר קינג שיפר גם את חיי בני האדם הלבנים).

שכר נמוך בשליש, הרבה פחות מנהלות

הנתון לפיו ההכנסה של אישה היא ⅔ מההכנסה של גבר נשאר יציב מזה שנים רבות, וגם ב-2014 השכר הממוצע של גבר עמד על 11,114 ש”ח בעוד הנשים נאלצו להסתפק ב-7,439 ש”ח בממוצע.

מעניין, ומצער, לגלות שהפערים המשמעותיים ברמות השכר לא מוגבלים למקצועות מסוימים אלא מאפיינים את כל שוק התעסוקה. אפילו בתחום ההיי-טק, שמזוהה, ובצדק, עם קידמה וחדשנות ומן הסתם אין הבדל בכישורים בין נשים לבין גברים, השכר הממוצע של גבר גבוה מהשכר הממוצע של אישה בכמעט 50%! (בשנת 2015, גברים בהיי-טק הרוויחו בממוצע 15,700 ש”ח ואילו השכר של נשים עמד על 10,600 ש”ח בממוצע).

אינדיקציה נוספת לאי השוויון בין שני המינים ניתן למצוא במקומות רבים אחרים. למשל המצעד הישראלי השנתי של תחנת הרדיו הפופולרית גלגל”צ: גם ב-2009, גם ב-2010, גם ב-2011, גם ב-2012, גם ב-2013 וגם ב-2014 רק 10-20% מהשירים במצעד היו בביצוע נשים, וזאת למרות שאין ספק שיש בארץ זמרות מוכשרות רבות, ובוודאי שלגבר אין יתרון מבחינת שירה על אישה.

אי השוויון הצורם בין גברים ונשים בשוק התעסוקה בא לידי ביטוי גם באחוז המנהלות: נשים מהוות 47% מכוח העבודה בארץ, אבל בעמדות ניהול ניתן למצוא רק 30% נשים כלומר יש יותר מפי שניים מנהלים מאשר מנהלות. ככל שמטפסים במעלה ההיררכיה הניהולית, הולך וצונח שיעור הנשים וכשמגיעים למשל לעמדת המנכ”ל בחברות שנכללות במדד ת”א 100 רק 5% מהמנכ”לים הן מנכ”ליות.

איך נשים משביחות ניהול?

מבחינת אבי גבאי, אחד הדברים החשובים ביותר לאיכות החיים של כולנו הוא ניהול מקצועי. למעשה, מעבר לביקורת האידיאולוגית שלו על ממשלת נתניהו (סביב מתווה הגז שמעדיף את האינטרסים של הטייקונים ושל ענקיות הגז על פני טובת כלל האזרחים) היה גבאי עד לניהול כושל שמתמקד באישי במקום במקצועי – ועל כן למרות ההצלחה שנחל במשרד להגנת הסביבה והאהבה לתחום, החליט בסופו של דבר לפרוש.

גם שילוב יותר נשים בתפקידים בכירים ישפר לתפישתו של גבאי את החיים של כולנו. גיוון מגדרי בדירקטוריונים ובהנהלות משפר משמעותית את ביצועי החברה: עפ”י מחקר מפורסם של קטליסט שבחן את הביצועים של 500 החברות המובילות עפ”י המגזין FORTUNE, ככל שיש יותר נשים בדירקטוריון כך התוצאות של החברה היו טובות יותר.

הסיבות לכך: ראשית, נשים מגוונות את צורת החשיבה בישיבות ההנהלה ומרחיבות את התודעה ואת האפשרויות העומדות בפני החברה. שנית, נשים נוטות יותר מגברים לבצע תהליכי ביקורת, כולל עצמית, ובכך משביחות את ההחלטות המתקבלות ואת הביצוע שלהן בפועל. יתרון שלישי חשוב של הנשים הוא היכולת הטובה יותר שלהן להעצים את מי שמסביבן.

איך לשפר את המצב?

מבחינת אבי גבאי צמצום אי השוויון והעלמתו יושג ב-2 דרכים: חינוך כבר מגיל 0 לכך שנשים יכולות לעשות כל דבר שירצו בהצלחה לא פחות מגברים ואולי אף יותר; ומחויבות מלאה של המערכת הפוליטית ליזום ולקדם מהלכים שישנו את המצב כבר היום.

?