סובחי טנוס – איש של כבוד

סובחי טנוס גדל בנצרת, באחת המשפחות המוכרות והמכובדות בעיר. גם הוא עצמו נודע כאיש של כבוד, וזהו הערך המרכזי המוביל את התנהלותו העסקית בעולם הנדל”ן כמו גם את התנהלותה של החברה שייסד, ס.ט.ר נדל”ן.

סובחי טנוסלכבד כל התחייבות

חברת ס.ט.ר נדל”ן עוסקת הן בביצוע והן ביזמות, ובשניהם היא עושה חיל.

כרטיס הביקור הטוב ביותר של החברה הוא הפרויקטים שבהם היא מעורבת: דוגמה אחת היא יקותיאל ביזנס סנטר, פרויקט בהוד השרון בהיקף של כ- 25,000 מ”ר ואשר משלב מסחר ומשרדים. דוגמה נוספת היא מלון מרהיב עין בבוקרשט, גם בוורשה בנתה החברה (בשותפות עם שיכון ובינוי) דירות יוקרה, ועוד פרויקט בו גאה ס.ט.ר נדל”ן במיוחד, ובהחלט ניתן לזהות בו את טביעות האצבע של סובחי טנוס בכל הקשור לרמת גימור ללא פשרות, הוא שני מגדלי משרדים בחיפה וליתר דיוק בפארק מת”מ (מערב) ופרויקט צ’מפיון מוטורוס במעוין שורק בראשל”צ עבור חברת אלייד השקעות , אולם תצוגה ומוסך אחד היפים בארץ.

למרות שהחברה בבעלותו פועלת כאמור הן בארץ והן בחו”ל, עוסקת גם בביצוע וגם ביזמות, ומתאפיינת בגיוון גם מבחינת אופי הפרויקטים (בנייה למגורים, הקמתם של מבני ציבור, מגדלים שונים, מבנים למטרת תעשייה ועוד) – מקפיד סובחי טנוס לא להתחייב על עבודה שהוא לא בטוח במלוא מאת האחוזים כי יסיים אותה בלוח הזמנים הרצוי ועל הצד הטוב ביותר.

הסיבה לכך היא שמו הטוב של סובחי, אותו רכש במשך עשרות שנות פעילות בענף הבנייה (בדיוק בזכות ההקפדה למלא כל התחייבות) וחוסר הרצון לשחוק את הנכס יקר הערך הזה.

שימור ההון האנושי                             

פן נוסף של הכבוד המאפיין את התנהלותו של סובחי הוא היחס שהוא מעניק לעובדים שלו, בכירים וזוטרים גם יחד.

בזכות תנאי העבודה המעולים של העובדים, הם שומרים אמונים לסובחי, וכך, גם כשקבלנים בענף הבנייה לא מצליחים למצוא עובדים לפרויקטים שלהם בגלל נסיבות שונות בתחום הנדל”ן, מבחינת ס.ט.ר נדל”ן העסקים כרגיל והבנייה נמשכת כסדרה.

דור ההמשך נכנס לתמונה

לצד היחס המבוסס על כבוד הדדי לעובדים שלו, הצליח סובחי טנוס במקום שבו רבים אחרים נכשלים: לשלב בהצלחה בעסק את שני בניו רמזי וראיד.

רמזי הוא מנכ”ל ס.ט.ר נדל”ן. מאז גיל 18 הוא מלווה את אביו ולומד ממנו את כל מה שאפשר ללמוד על עולם הבנייה ועל עולם העסקים, ובנוסף הוא רכש השכלה פורמלית – תואר ראשון במנהל עסקים (במרכז הבינתחומי הרצליה, מכללה שסובחי טנוס נמנה על אגודת הידידים שלה ומעורב בפעילותה).

ראיד טנוס הוא מנהל ארצות חוץ בחברה ואחראי על פעילותה המגוונת בפולין, שם בין השאר בנתה החברה בשיתוף פעולה עם שיכון ובינוי בנייני יוקרה, מרכזים מסחריים ועוד.

?